ШЛЯХОВСЬКА ТАМАРА ВІКТОРІВНА
- У мене не має улюбленої роботи. Мені все цікаве, - зізнається майстриня.
- Я працюю досхочу тільки заради мистецтва. І це приносить мені неймовірне задоволення.
Нещодавно Тамара Вікторівна виявила у себе здібності модульного оригамі. Це мистецтво настільки її захопило, що за короткий час вона вже створила декілька різноманітних витворів із кольорового паперу: лебеді, полуничка, вазочки, фігурки тварин. Своїми чисельними вміннями Тамара Вікторівна охоче ділиться з усіма бажаючими.
- Мені завжди не вистачає часу, аби зробити все заплановане. Але я з усіх сил стараюся передати свої вміння та знання іншим. Бо вважаю, що в собі все тримати не можна і талантом потрібно ділитися.
До кожного вихованця вона намагається знайти індивідуальний підхід, підібрати «ключик», аби розвинути його творчість та пізнавальні можливості.Щоб зацікавити підлітків у навчанні, аби вони не втрачали інтерес до предмету, Тамара Вікторівна широко практикує методи та форми роботи, що дають змогу дітям не просто сприймати нове, а спонукають їх творчо мислити, фантазувати. На її заняттях панує атмосфера співпраці учня і вчителя, що дає можливість самостійного пошуку, мислення.Зайняти себе чимось у вільний час, знайти справу до душі – справжнє мистецтво. Тому не кожен може віднайти одразу те, що саме йому до душі. У Тамари Вікторівни виникла ідея допомогти у цьому пошуку молодим людям. На її думку, добре було б створити в місті щось на зразок клубу, який об’єднав би людей талановитих, самобутніх, які б демонстрували свої вироби, ділилися з молоддю секретами своєї творчості. Адже речі які нас оточують, можуть розповісти про те, що ми цінуємо в житті, чого прагнемо, що вміємо робити. А на засіданнях такого клубу його учасники вчилися б зробити свій дім не просто красивою декорацією, а не повторним, не схожим ні на що інше, житлом, створювати одяг, сповнений власної індивідуальності, тощо. Невтомний пошук, постійний самоаналіз, критичний погляд на зроблене, гостре відчуття новизни є запорукою професіоналізму Тамари Вікторівни. І можна упевненістю твердити, що допоки у нас будуть такі майстри, як Тамара Вікторівна, скарбниця українського народного мистецтва ніколи не спорожніє.