Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть сайт відділу культури і туризму?
Всього відповідей: 361
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                                       

                                   Туристична привабливість  Гайворонського району


     Завдяки своєму географічному положенню, багатим природним ресурсам та історико-культурним особливостям Гайворонський район може бути вигідним і цікавим об’єктом для потенційних інвесторів туристичного бізнесу.  
     Окрасою нашого краю є Південний Буг. Мальовничі береги ріки утворюють скелі, каньйони, долини, де з весни до пізньої осені буяє різнотрав’я та суцвіття поширених і рідкісних квітів. Тут найкращі місця для відпочинку. Особливо приваблює річка до себе влітку, коли можна купатися, рибалити, прогулюватися на човнах, змагатися у плаванні та веслуванні на байдарках і каное. У давні часи на берегах Південного Бугу діяли водяні млини. Як свідок тих часів - пам’ятка архітектури ХІХ століття кам’яний млин в с.Соломії, старий млин в Антоньовому.

                                 

Далеко за межами району й області відома гідрологічна пам’ятка "Іванкова криниця”, яка займає площу 2,5 га. Розташоване цілюще джерело, про яке існує чимало легенд і правдивих переказів, на північно-західній околиці с.Котовки. Тут збудовано каплицю і бювет. За хімічним складом вода з джерела містить солі натрію, калію, кальцію, магнію. Діє цех промислового розливу цієї природної столової води. ”Іванкова криниця” освячена Єпископом Кіровоградським та Олександрійським Пантелеймоном і віднесена до паломницьких місць Кіровоградської єпархії.


   Статус державного значення надано орнітологічному заказнику "Бандурівські ставки”. Його загальна площа 385,6 га. У високотравних водно-болотистих заростях гніздяться і розмножуються водоплавні та прибережні рідкісні птахи: чаплі сірі та руді, гуси сірі, лиски, очеретянки лугові, синиці вусаті та фазани.


     Пам’яткою природи є заповідне урочище "Сальківське”. Це остепнені схили Південного Бугу, де переважає степова рослинність. Окремі види якої (зокрема, ковила волосиста) занесені до Червоної книги України. Унікальним явищем можна назвати висяче (або схилове) болото, що є рідкісним у всій степовій зоні України. Але найбільшу цінність ця територія має як резерват диких бджолино-цінних запилювачів.

На території району чимало пам’яток історії і культури. До Державного реєстру нерухомих пам’яток археології занесено 68 курганів. Однак в археологічному відношенні обстежено лише третину території. Багато археологічних знахідок підйомного матеріалу з давніх поселень трипільської, черняхівської, сабатинівської культур можна побачити в музеї історії смт. Завалля, районному краєзнавчому та шкільному історичному музеї с.Могильного.


До Державного реєстру нерухомих пам’яток занесено також 37 пам’ятників історії. У кожному населеному пункті споруджено обеліски, скульптурні композиції, меморіальні комплекси, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни, впорядковано братські могили.

В м. Гайвороні та с. Червоному встановлено монументи пам’яті жертв голодоморів, у райцентрі і в с. Долинівці - пам’ятники Т.Г.Шевченку. Серед пам’ятних знаків трудової слави - автомобіль ЗІС-5 (територія АТП, м. Гайворон), трактор "Універсал” (на подвір’ї професійного аграрного ліцею), вузькоколійний паровоз МТ-220 на площі Заводській.

В районі є пам’ятки архітектури: гідроелектростанція (1950) в м. Гайворон на р. Південний Буг; млин (кінець ХІХ) в м. Гайворон, залізничний вокзал (1897) - привокзальна площа м. Гайворона, Палац культури (1950) – смт. Завалля, графітовий комбінат (1930 р.) смт. Завалля, Покровська церква (середина ХІХ ст.) - с. Могильне, складський будинок (початок ХХ ст.) – с. Мощене, Церква Косьми і Даміана - (друга половина ХІХ ст. с.Салькове, Хрестовоздвиженська церква (кінець ХІХ ст.) с. Солгутове, водяний млин (мурований) 1906 р. с. Соломія, водонапірна башта (мурована поч. ХХ ст.) с. Хащувате, школа – 1930 – м. Гайворон, Будинок культури – 1925-1930 рр. м. Гайворон, комплекс Земської лікарні – початок ХХ ст. с. Хащувате (3 будинки), громадський будинок – початок ХХ ст. с. Хащувате.

Інтерес для туристів можуть представляти музейні заклади району. Зокрема, народний музей історії 5-ї гвардійської танкової армії (с.Хащувате), літературний громадський музей поета – байкаря Микити Годованця (с. Вікнина), народний музей – виставка творів самодіяльного скульптора і художника Григорія Пилипишина (м. Гайворон), а також художньо-меморіальна зала професійного майстра пензля і різця почесного громадянина міста Гайворона Миколи Федоровича Жидельова та постійно діюча виставка творів самодіяльної художниці Наталії Шевчук (районний краєзнавчий музей).

У мальовничому куточку лісового урочища „Дубинка” притулилися до Південного Бугу будиночки оздоровчого табору „Чайка” . В першу чергу виділяються путівки для дітей з найбільш незахищених сімей, сиріт, вихованців Заваллівської школи-інтернату. Відпочивають діти не лише з Гайворонського, але й сусідніх – Ульяновського, Голованіського і Вільшанського районів.

                         


Дитячий оздоровчий табір «Чайка» потребує інвестицій для перепрофілювання в профілакторій. Для цього необхідно зміцнити матеріально-технічну базу, створення профілактичних кабінетів, забезпечення персоналом.

На території водно-веслувальної станції розташований готель, розрахований на 60 місць. Інвестиційні вкладення в об’єкт дозволять створити спортивно-оздоровчу базу, яка включатиме: тренажерний зал, кабінет лікувальної фізкультури, спортивний майданчик, веслування на байдарках. Приміщення готелю потребує капітального ремонту та технічного переоснащення.


Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz