Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Що вам не вистачає у Гайвороні у плані туризму?
Всього відповідей: 278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
                                                                                                  ПАМ′ЯТКА

                                      З ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

                                                                                 

                                      

 

 

...Знов оживають постаті і дати,

Немов назад прокручується час.

Та пам'ять просить серце пригадати

Про рідних, близьких, що нема між нас 

 

 

                                              

 

     Людська пам′ять має чудотворну властивість передаватися через призму років з покоління в покоління! Дійсно: ніхто не забутий і ніщо не забуто!

        Гайворонський район  - найвіддаленіший від  обласного центру, знаходиться у західній частині Кіровоградщини. Межує з Савранським і Балтським районами Одеської області, Бершадським Вінницької, Уманським – Черкаської та Ульяновським – Кіровоградської областей. Через його територію протікає одна з найбільших річок на Україні – Південний Буг.

  Багатюще історичне минуле прибузького краю підтверджують численні археологічні розкопки в 1950 – 1999 роках відомими досліджувачами минувшини –  В.Даниленком, В.Цибесковим, М.Видейком, О.Цвек, М.Гасюком. Це потім знайшло своє відображення у двотомній ″Енциклопедії трипільської цивілізації″.Тут докладно описані, зокрема, багатошарове древнє поселення європейського значення - ″Березівська ГЕС″ та″Могильне – 2,3″, включені  протокольним рішенням консультативної ради при облдержадміністрації від 21 листопада 2010 року № 2 до Переліку щойно виявлених об′єктів культурної спадщини. Спільними зусиллями вдалося зберегти і відновити  водяний млин у с.Соломія, оригінальні зразки паровоза  ″МТ  –202″, трактора Універсал ″ВТЗ″, символи вітчизняного машинобудування  та військової техніки – самохідку ″ІСУ-152″, автомобіль″УралЗіС″. 

  ... Хвилюючим спомином про численні жертви геноциду проти українського народу – Голодомору 1932 -1933 років стали 17 пам′ятників  встановлених територіальними громадами.

   Станом на 15 листопада 2017 року на території 19 місцевих рад Гайворонщини знаходиться 47 пам′яток історії ( з обліку знято шість символів тоталітарного режиму– 5 пам′ятників Леніну, один - Чапаєву,  пам'ятний знак Котовському), монументального мистецтва  та 68 археологічних об′єктів – курганів (з внутрішньокомплексними), занесених до Державного реєстру нерухомих пам′яток України. Всі вони, як і щойно виявлені об′єкти культурної спадщини – древні поселення трипільсько–черняхівської культур (до реєстрації їх як пам′яток),17 пам"яток архітектури, включених у Перелік облдержадміністрації, охороняються Законами України ″Про охорону культурної спадщини″,″Про охорону археологічної  спадщини″ (прийняти - ми вже після розпаювання земель сільськогосподарського призначення, відповідно у 2000 – 2004 роках), іншими законодавчими актами.          

 ″Усі пам′ятки археології є державною власністю, а історичні можуть бути і в комунальній та приватній″. 

 ″Пам′ятки, їхні частини забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати на інші місця - за винятком неможливості  їх збереження у цілісному вигляді″.

      ″Власники пам′яток  або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці  пам′ятки, зобов′язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір. Його відсутність не звільняє від обов′язків, що випливають із Закону″.

                       ЗАКОН УКРАЇНИ

                ″Про охорону культурної   

                 спадщини″, ст. 17, 22, 23.

 

 ВИТЯГ З КОДЕКСУ УКРАЇНИ

 про адміністративні порушення:

 

 ″... за ухилення від підписання охоронних договорів, порушення режиму використання пам′ятки культурної спадщини (проведення  ремонтних робіт в охоронній зоні, зміна її  призначення без письмового дозволу органу охорони культурної спадщини) тягне за собою накладення штрафу на громадян та посадових осіб у розмірі від п′ятдесяти до ста  п′ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян″.               

                        Стаття 92, пункти 1,3;

      КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС:

 ″... умисне руйнування пам′ятки карається позбавленням волі  до трьох років″.       Стаття 298, п.2. 

                                   

ОБЕЛІСКИ, ПОГРУДДЯ, СОЛДАТСЬКІ СКУЛЬПТУРИ, БРАТСЬКІ МОГИЛИ, ПАМ′ЯТНИКИ Й ТЕХНІЧНІ ЗНАКИ НА ПРИБУЖЖІ:

(ПЕРЕЛІК ІСТОРИЧНИХ ОБ′ЄКТІВ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ НАВЕДЕНО ЗГІДНО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ НЕРУХОМИХ ПАМ′ЯТОК УКРАЇНИ станом на 15 листопада 2017 року)

- У РОЗРІЗІ 19 – місцевих ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ -

Меморіал "Хащуватська трагедія"

       

      

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz