Віхи пам’яті села Хащувате
Об’єкти показу:
1. Технічний знак «СУ-152» ( самохідна установка - пам’ятник радянським артилеристам);
2. Залізнична станція Хащувате (на цьому місці розпочався запеклий бій за визволення села від німецьких загарбників);
3. Братська могила радянських воїнів ( поховано 137 воїнів і підпільників);
4. Братська могила розстріляних в роки Великої Вітчизняної війни жителів села Хащувате єврейської національності ( поховано близько 1000 чоловік);
5. Музей 5-ої гвардійської танкової армії;
6. Пам’ятний знак воїнам-односельчанам в с.Хащувате;
7. Пам’ятний знак воїнам-односельчанам в селі Бугове (поховано 14 воїнів).
Опис маршруту: розпочинаємо екскурсію з в’їзду в село Хащувате (зі сторони м. Ульяновка) відвідуванням пам’ятного знаку «СУ-152»- пам’ятника радянським артилеристам. Від місця розташування самохідної установки рухаємося до залізничної станції Хащувате, де 10 березня 1944 року розпочався запеклий бій за визволення села. Поступово екскурсія переходить до братської могили радянським воїнам, які загинули під час визволення населенного пункту від німецько-фашистських загарбників.
Відвідувачі побувають також біля братської могили розстріляним в роки Великої Вітчизняної війни жителям села Хащувате єврейської національності.
Зворушливим і хвилюючим буде перегляд експозицій Народного музею 5-ої гвардійської танкової армії, який розміщений в приміщенні місцевої школи. Звичайно, учасники екскурсії познайомляться і з пам’ятним знаком воїнам-односельчанам в центрі села. Далі маршрут пролягає до річки Південний Буг, де в березні 1944 року точились запеклі бої за переправу. Кінцевою зупинкою огляду є пам’ятний знак воїнам-односельчанам в селі Бугове.