Тарас Шевченко, як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.
Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання. Ще змалку крейда і вуглинка були для нього неабиякою радістю. Малював ними стіни, лави, стіл... Малював у хаті і надворі, вдома і в гостях... Талант художника проявився в Тараса Шевченка значно раніше, ніж талант поета.
Портретам належить велике місце в Шевченковому доробку. Він почав працювати над ними ще кріпаком. В академії продовжував роботу в цій галузі. Незабаром він стає одним із відомих і популярних портретистів.
Упродовж творчого життя Тарас Шевченко створив понад тридцять малярських і графічних своїх автопортретів (офорти), у яких передав свої думки, почуття, переживання майже за два десятиліття. Багато з них не дійшли до нашого часу й відомі лише з листовання чи спогадів його сучасників.
До Шевченківських днів працівниками районного краєзнавчого музею організовано виставку на якій представлено 18 копій автопортретів Великого Кобзаря.
 |